превод

Печени Говедско месо леб

0 0
Печени Говедско месо леб

Сподели ја на вашата социјална мрежа:

Или едноставно можете да копирате и споделување на оваа url

Bookmark овој рецепт

Ти треба да Логирај Се или регистрирани да обележувач / омилени оваа содржина.

  • 110
  • служи 6
  • лесно

состојки

Правци

Сподели

Meat Loaf е класична домашна подготовка на италијанската кујна, баби и мајки љубоморно ги чуваат семејството рецепт кој традиционално се подготвува во неделата за ручек или вечера, кога имаш гости. Тоа е втор јадење на месо што го радува и млади и стари и мора да се служи во парчиња, ако сакаш, придружени со едноставно од страна на јадења како што се печени компири; Тоа е толку едноставно да се направи што може да мислам на тоа подготовка, дури и во недела и имаат единствена вкусна чинија подготвени да вкус дури и ладно.

Мелено месо може да бидат подготвени во голем број на различни начини: со говедско месо, телешко или дури и мешани свинско и телешко месо, пилешко или мисиркино; може да работи како печена и готви во рерна или во тава.

чекори

1
Направено

Отстранете ја кората од свеж леб со нож, исечете го на коцки и префрлете го во сад: во целост, ќе ви треба околу 150 g свежа презла. Истурете го млекото во садот, така што лебот го апсорбира и омекнува.

2
Направено

Во меѓувреме извадете го цревото од колбасот и смачкајте го.
Истурете го мелено говедско месо во друг сад, потоа додадете колбас, ренданото сирење Пекорино, лебот натопен во млеко и малку исцеден, целите јајца, морско оревче, неколку лисја свежа мајчина душица, сол и црн пипер.

3
Направено

Месете ја смесата со рацете за да ги измешате сите состојки на хомоген начин, потоа дајте му форма на цилиндар, водејќи сметка да го компактираме добро. Ставете го месото леб на лист хартија за пергамент, исчеткајте го со маслиново масло. Загрејте ја рерната на 180 ° во статички режим.

4
Направено
90

Земете голема тава за печење, подмачкајте го дното со маслиново масло. Ставете го месото леб во центарот на тавата за печење и варете го во претходно загреано 180 ° статичка печка за околу 80-90 минути.

5
Направено

По времето за готвење, извадете го месото ливче и послужете го топло.

Theофтеното месо може да го комбинирате со печен компир за да се готви директно во истата тава за печење заедно со месото ливче.

рецепт Осврти

Нема рецензии за овој рецепт уште, користите формата подолу за да напишете ја вашата преглед
рецепти Избрани - Неаполски Полнети пиперки
претходниот
Неаполски Полнети пиперки
рецепти Избрани - Flaming Банана
следниот
огнени банани
рецепти Избрани - Неаполски Полнети пиперки
претходниот
Неаполски Полнети пиперки
рецепти Избрани - Flaming Банана
следниот
огнени банани

Додади го твојот коментар