превод

Свинско ребра застаклени со сос од скара

0 0
Свинско ребра застаклени со сос од скара

Сподели ја на вашата социјална мрежа:

Или едноставно можете да копирате и споделување на оваа url

состојки

Прилагодете Дози:
За ребрата
1400 g Свински ребра
1 лажичка Слатка папрака
1 лажичка Чили пиперка
1 лажичка Лук во прав
1 лажичка Прашок од жолта сенф
1 лажичка Ким во прав
1 лажичка сол
За сос од скара
1/2 кромид
1 парче лук
10 g Суровини и шеќер од шеќерна трска
90 ml јаворов сируп
250 g Кечап
1 лажичка Hotешка папрака
1 лажичка Слатка папрака
2 лажичка Јаболков оцет
1 лажичка Сенф
2 лажичка Сос од Вустершир
1/2 лажичка црн пипер
1 штипење сол
вкус Екстра девственото маслиново масло

Bookmark овој рецепт

Ти треба да Логирај Се или регистрирани да обележувач / омилени оваа содржина.

карактеристики:
  • зачинета
  • 145
  • служи 4
  • средни

состојки

  • За ребрата

  • За сос од скара

Правци

Сподели

За Американците, знаеш, скарата е извор на гордост! Но, за да се подготват вкусни свински ребра не е строго неопходно да се има градина и скара, дури и вашата печка ќе биде добра! Во овој рецепт ви нудиме вкусни свински ребра во сос од скара, зачинети со мешавина од сол и зачини во прав, “сува Бришење”, внимателно посеан со темелна масажа на месото.
За застаклување можете да откриете колку е едноставно да се подготви сос за скара; има многу верзии и навистина е одлично дури и со пилешко месо!

чекори

1
Направено

Да се ​​подготват свински ребра стаклени со сос од скара, земете го месото и масирајте го од двете страни со мешавина од зачини и билки.

2
Направено
120

Завиткајте го месото со фолија и оставете го да отстои во фрижидер најмалку два часа, така што ќе го ароматизира.

3
Направено
120

После тоа, извадете го филмот и згответе ги ребрата покриени со алуминиумска фолија во статичка рерна загреана на 200 за околу 2 часа (180 ° за нешто помалку од два часа ако користите рерна за вентилатор); ребрата ќе бидат подготвени кога ќе видите како месото се лупи од коската.

4
Направено

Додека месото се готви, можете да подготвите сос за скара: во тава истурете вода, сецкан кромид и лук. Браун со мешање со дрвена лажица, потоа додадете кафеав шеќер, слатката и топла пиперка, пиперката; промешајте за да ги измешате состојките и додадете го и сосот од Ворчестер.

5
Направено

Повторно промешајте и додадете го оцетот од бело вино, лажичка сенф, јаворовиот сируп, продолжувајќи да мешате додека ги истурате состојките.

6
Направено

Додадете го кечапот, малку сол и варете го сосот неколку минути, да се ароматизира и згусне. Потоа изгаснете го огнот.

7
Направено
5

Кога ребрата се готват, извадете ги од рерна и исчистете го сосот за скара на површината; потоа можете да ги ставите во рерна на 200 ° за 5 минути.

8
Направено

На крајот на застаклување, извадете ги од рерна и послужете ги!

рецепт Осврти

Нема рецензии за овој рецепт уште, користите формата подолу за да напишете ја вашата преглед
рецепти Избрани - Шпагети со сирење и црн пипер
претходниот
Тестенини со сирење и црн пипер (Сирење и пиперка Шпагети)
рецепти Избрани - Карневалот крофна дупки
следниот
Карневалот крофна дупки
рецепти Избрани - Шпагети со сирење и црн пипер
претходниот
Тестенини со сирење и црн пипер (Сирење и пиперка Шпагети)
рецепти Избрани - Карневалот крофна дупки
следниот
Карневалот крофна дупки

Додади го твојот коментар