превод

Крем супа од наут и компири

0 0
Крем супа од наут и компири

Сподели ја на вашата социјална мрежа:

Или едноставно можете да копирате и споделување на оваа url

Bookmark овој рецепт

Ти треба да Логирај Се или регистрирани да обележувач / омилени оваа содржина.

карактеристики:
  • брз
  • глутен
  • healty
  • светлина
  • Вегански
  • вегетаријанска
  • 35
  • служи 4
  • лесно

состојки

Правци

Сподели

На вегетаријанска наут крем супа е типичен топол и возбудливо сад кој е идеален за затоплување во текот на тие ладна вечери каде што сакате нешто добро, здрав и освежувачки. Многу малку состојки и е направена магија, ние сме сигурни дека ќе се подготви овој крем од наут одново и одново onrce вкуси.

чекори

1
Направено

Најпрво, топлина на екстра девственото маслиново масло во тава со две мајчина душица sprigs.

2
Направено

Исецка на морков и целер и додадете ги во тенџере еднаш на нафта е жешко, тогаш се промешува СРЈ за 5 минути заедно со нотка на сол.

3
Направено

Компирите се лупат и се сечат на прилично мали коцки, истурете ги во тенџере и нека Браун за неколку минути на прилично жив пламен.

4
Направено

конечно, додадете наут и зеленчук супа до сите зеленчук се покриени.

5
Направено
20

Донесе сè до вриење, а потоа се покрива со капак и намалување на топлина, така што чорбата продолжува да врие, и се готви за 15-20 минути додека зеленчукот се меки.

6
Направено

Го исклучите топлина, отстранување на мајчина душица sprigs и се вклопуваат сè со потопување блендер додека имате мазна и хомогена крем (Ако сакате можете да го задржи настрана неколку лажици од зеленчук за декорација на јадења). Ако тоа е премногу дебела, продолжување со малку супа, напротив оставете го на шпорет да се исуши додека не се постигне посакуваната густина. Послужете веднаш топло, завршувањето на секој сад со свежа мајчина душица и, ако имате, некои розова пипер.

рецепт Осврти

Нема рецензии за овој рецепт уште, користите формата подолу за да напишете ја вашата преглед
рецепти Избрани - Quinoa зеленчук салата со пиперки тиквички и печурки
претходниот
Зеленчук Quinoa салата со пиперки тиквички и печурки
рецепти Избрани - Моцарела во кочија со печени шунка
следниот
Моцарела во еден вагон со печени шунка
рецепти Избрани - Quinoa зеленчук салата со пиперки тиквички и печурки
претходниот
Зеленчук Quinoa салата со пиперки тиквички и печурки
рецепти Избрани - Моцарела во кочија со печени шунка
следниот
Моцарела во еден вагон со печени шунка

Додади го твојот коментар