превод

Крем тиква Шпагети (Тестенини) Сос со Крцкави Guanciale(сланина)

0 0
Крем тиква Шпагети (Тестенини) Сос со Крцкави Guanciale(сланина)

Сподели ја на вашата социјална мрежа:

Или едноставно можете да копирате и споделување на оваа url

состојки

Прилагодете Дози:
480 g шпагети
300 g тиква
200 g перница (излечи образ свинско месо)
250 ml Течни свежа павлака
50 g рендан пармезан
1 малку стакло вода
вкус сол

Bookmark овој рецепт

Ти треба да Логирај Се или регистрирани да обележувач / омилени оваа содржина.

  • 30
  • служи 4
  • лесно

состојки

Правци

Сподели

тиква сезона! Како добри Италијанците се подготват вкусна чинија со шпагети ( или тестенини), збогатен со крцкави Guanciale (или сланина), солени на правото точка за да се спротивстави на природните сладост на тиква: совршена комбинација!

чекори

1
Направено

Чистење на тиква: отстранете ја кожата и семиња во, потоа се сече на пулпа во коцки.

2
Направено

Стави ја во тава да lighty СРЈ на тивок оган со мала чаша вода и капакот.
Време околу десет минути, а тоа ќе биде многу меко, додадете сол и здроби со вилушка, додадете свежи течни крем и да ја доведе до вриење за две или три минути, потоа да го исклучите, комбинираат пармезан, се меша и frull се што директно во тава со миксер потопување.

3
Направено

Стави во тавата со вода за тестенини на шпоретот со светлина грст груб сол. Кога станува меур стави шпагети.

4
Направено

Во меѓувреме, соте на ретко сечено guanciale (или сланина) во не-стик тава со, НЕ додадете масло! На Guanciale добие кафеава свој масти кои станува транспарентна кога се топи. Имајте на пламен слатка спротивно гори, Наместо тоа, таа мора да стане многу јасни; штом тоа ќе е подготвена, исклучете го и чувајте го настрана.

5
Направено

Потрошувачка на Ал dente шпагети, директно во тава со крем од тиква со користење на вилушка, го запали пламенот и се меша нив повторно внимателно ги мешање за да ги направи крем, додадете крцкава сланина, се меша брзо и плоча!

Ако не имаат guanciale можете да го користите сланина.

рецепт Осврти

Нема рецензии за овој рецепт уште, користите формата подолу за да напишете ја вашата преглед
рецепти Избрани - Андалузија домати гаспачо
претходниот
Андалузија домати Gazpacho
рецепти Избрани - Ricotta сирење Каснувања со лешник Гранули
следниот
Ricotta сирење Каснувања со лешник Гранули
рецепти Избрани - Андалузија домати гаспачо
претходниот
Андалузија домати Gazpacho
рецепти Избрани - Ricotta сирење Каснувања со лешник Гранули
следниот
Ricotta сирење Каснувања со лешник Гранули

Додади го твојот коментар