превод

Вегански чоколадни мафини

0 0
Вегански чоколадни мафини

Сподели ја на вашата социјална мрежа:

Или едноставно можете да копирате и споделување на оваа url

состојки

Прилагодете Дози:
150 g 00 брашно
150 g Брашно
1 нотка на сол
1 Tartaro кесичката на Копнеж Прашок за пециво За Торти
150 g агава сируп
120 g Сончогледово масло
160 g соја млеко
100 g Темно чоколадо
50 g Темно чоколадо чип

Bookmark овој рецепт

Ти треба да Логирај Се или регистрирани да обележувач / омилени оваа содржина.

карактеристики:
  • healty
  • Вегански
  • вегетаријанска
  • 35
  • служи 4
  • лесно

состојки

Правци

Сподели

Мафини се навистина разноврсна десерт thark Chot помага на самата да биде зачинет во илјада начини според личен вкус: Овој пат решивме да се подготват вегетаријанска мафини со двојно чоколадо. Чоколада триумф на вкус и добрина.

чекори

1
Направено

Кваси во голем сад сите состојки на суво: брашно и прашок за пециво, а потоа додадете сол и се промешува.

2
Направено

Во друг сад, подготви течност: агава сируп, сончогледово масло и млеко од соја.

3
Направено

Додадете течни состојки на оние на суво и добро се меша додека не се добие мека и хомогена смеса без грутки.

4
Направено

Одделете ги темно чоколадо во сад и се топи во Bain-Мари во сад со средна топлина вода.

5
Направено

Откако чоколада има стопи го додадете во вашиот тестото и се промешува да се меша добро.

6
Направено

Истурете ја смесата во кифла калапи и, пред печење, посипете мафини со чоколадо чипови.

7
Направено
30

Во оваа точка, се пече во рерна на статички 180 степени околу 25/30 minutes.Take мафини од рерната и оставете го да се излади. Вкус вашиот вегетаријанска чоколадни мафини

Овие мафини може да се конзервира за 3-4 дена, покриени со чиста крпа или во торта ѕвоно. За уште greedier и богат десерт можете да додадете кокосово брашно во тесто или на врвот да се украсуваат

рецепт Осврти

Нема рецензии за овој рецепт уште, користите формата подолу за да напишете ја вашата преглед
рецепти Избрани - Flaming Банана
претходниот
огнени банани
рецепти Избрани - Андалузија домати гаспачо
следниот
Андалузија домати Gazpacho
рецепти Избрани - Flaming Банана
претходниот
огнени банани
рецепти Избрани - Андалузија домати гаспачо
следниот
Андалузија домати Gazpacho

Додади го твојот коментар