превод

Тестенини (Penne) Крем со лосос и вотка сос

0 0
Тестенини (Penne) Крем со лосос и вотка сос

Сподели ја на вашата социјална мрежа:

Или едноставно можете да копирате и споделување на оваа url

Bookmark овој рецепт

Ти треба да Логирај Се или регистрирани да обележувач / омилени оваа содржина.

карактеристики:
  • светлина
  • 20
  • служи 4
  • лесно

состојки

Правци

Сподели

Тестенини со лосос и вотка е еден од највкусното начини да се враќате одлична класика на 70-тите години кујна . Всушност, во тие години, овој тестенини рецепт беснееше во кујни низ светот благодарение на егзотични вкусот и брза подготовка пати. Свесни за легендарниот Седумдесет, тестенини со лосос и вотка сос е помалку од еднаш во мода, со оглед на присуството на крем, но секој кој сака да се потопи во историска садот не може да го пропушти можност да се обиде. Тестенини со лосос и вотка е апетитот избор да се ставаат на маса едноставна и вкусна првиот курс, особено за љубителите на лосос, кои сакаат да ги искористат предностите на овој сестран состојка од предјадења до главна курсеви!

чекори

1
Направено

Да се ​​подготви тестенини со лосос и вотка, првото нешто да направите е да се мие на домати и се сечат, а потоа се мие и се сече на chives, и по mashing на shallot, исечкајте го со нож и го става во сад и оставете го да вкус во екстра девственото маслиново масло за неколку моменти.

2
Направено

во меѓу време, намалување на лосос во ленти и пропржете во тава со масло и shallot.

3
Направено

Слеј се со вотка плаќаат поголемо внимание на можното враќање одблесокот (во случај на пламен треба да се зголеми, не грижете се, бидејќи тоа ќе се изгаснат штом алкохолот испарува целосно).

4
Направено

Додадете сецкани домати и додадете сол и бибер, дали ти се допаѓа, и конечно додадете ја течноста свежа павлака и сецкани chives.

5
Направено

Додека продолжува сос готвење, оди на тестенини, тогаш штом водата врие, стави на тестенини и готви Ал dente.

6
Направено

Тогаш тоа се исцеди, дури и грубо ако сосот го намали премногу и се прелива тестенини во сос и се готви за неколку секунди, па како да ги остави да вкус.

7
Направено

Во овој момент на тестенини со лосос и вотка е подготвена, вие само треба да го служи веднаш уште многу жешко.

рецепт Осврти

Нема рецензии за овој рецепт уште, користите формата подолу за да напишете ја вашата преглед
рецепти Избрани - Класичен италијански Рижото Милано - Рижото со шафран
следниот
Италијански Рижото Милано (шафран Рижото)
рецепти Избрани - Класичен италијански Рижото Милано - Рижото со шафран
следниот
Италијански Рижото Милано (шафран Рижото)

Додади го твојот коментар