превод

Напишани Грчка салата

0 0
Напишани Грчка салата

Сподели ја на вашата социјална мрежа:

Или едноставно можете да копирате и споделување на оваа url

Bookmark овој рецепт

Ти треба да Логирај Се или регистрирани да обележувач / омилени оваа содржина.

карактеристики:
  • брз
  • healty
  • светлина
  • вегетаријанска
кујна:
  • 20
  • служи 4
  • лесно

состојки

Правци

Сподели

На напишани грчка салата е лето рецепт со кој ќе можат да се подготват вкусни и шарени сад да им служи строго ладно. Грчката напишани салата е совршен за ручек, на плажа или во текот на летото излети.
Ние ви советуваме да изберете органски зеленчук или зеленчук во секој случај на одредени потекло да се избегне преземањето штетни материи за вашето тело.
На напишани Грчка салата е полна со сезонски состојки, но, ако сакаш, Можете да го персонализирате со пропуштање нешто или додавање на храна според вашиот сопствен вкус.
На напишани Грчка салата е оброк богат со витамини, минерални соли и влакна.

чекори

1
Направено

Исплакнете ја спелата под проточна вода, ставете го во тенџере полно со ладна вода и варете го времето наведено на пакувањето.

2
Направено

Во меѓувреме внимателно измијте го босилекот, домати и пиперки, потопувајќи ги во вода и бикарбона, потоа исплакнете темелно.

3
Направено

Исчистете го кромидот, ситно исечкајте ги и доматите исечкајте ги на коцки, додадете сè во голем сад со маслинките и распарчената фета.

4
Направено

Сега исчистете ги пиперките, сечење на ливчето и внатрешно чистење од белите филаменти и семиња.
Секоја пиперка исечкајте ја на мали парчиња и додадете ја во садот заедно со сечканиот босилек.

5
Направено

Кога ќе се свари спелот, исцедете го и целосно изладете го со млаз вода, а остатокот додадете го во состојките, зачинете со маслиново масло и сол и измешајте.
Грчката спелирана салата може да се сервира по неколку минути одмор, за да се измешаат аромите, или може да се стави да се излади во фрижидер.

рецепт Осврти

Нема рецензии за овој рецепт уште, користите формата подолу за да напишете ја вашата преглед
рецепти Избрани - Лимон Артишок Печени Salmon
претходниот
Лимон Артишок Печени Salmon
рецепти Избрани - Подгответе ја кога ќе имате малку време и послужете ја премачкана со путер и џем за појадок
следниот
Подгответе ја кога ќе имате малку време и послужете ја премачкана со путер и џем за појадок – Подгответе ја кога ќе имате малку време и послужете ја премачкана со путер и џем за појадок
рецепти Избрани - Лимон Артишок Печени Salmon
претходниот
Лимон Артишок Печени Salmon
рецепти Избрани - Подгответе ја кога ќе имате малку време и послужете ја премачкана со путер и џем за појадок
следниот
Подгответе ја кога ќе имате малку време и послужете ја премачкана со путер и џем за појадок – Подгответе ја кога ќе имате малку време и послужете ја премачкана со путер и џем за појадок

Додади го твојот коментар