превод

Вегански фстаци торта

0 0
Вегански фстаци торта

Сподели ја на вашата социјална мрежа:

Или едноставно можете да копирате и споделување на оваа url

Bookmark овој рецепт

Ти треба да Логирај Се или регистрирани да обележувач / омилени оваа содржина.

карактеристики:
  • брз
  • глутен
  • healty
  • светлина
  • Вегански
  • вегетаријанска
  • 45
  • служи 6
  • лесно

состојки

Правци

Сподели

вегетаријанска фстаци торта е десерт да се обидете барем еднаш и за неговата едноставност на реализација и за нејзината интензивна арома на ф'стаци. А мек и совршена торта да ја придружува чаша растително млеко за појадок или добар чај за ужинка.

чекори

1
Направено

Започнете со сечкање ф'стаци многу грубо со нож и ги чува настрана.

2
Направено

Во сад се комбинираат брашно 2, брашно фстаци (добиени со мешање на ф'стаци, додека тие се сведени на брашно), шеќерна трска, кремот на забен камен, на ванила и сол и се меша добро.

3
Направено

Додадете соја млеко, фстаци крем и сончогледово масло и се меша сè додека не се добие мазна тесто.

4
Направено
40

Истурете ја смесата во сад за печење на обрабени со пергамент хартија, декорација на површина со фстаци ореви и се пече во рерна на статичен 180 ° C за 40 минути.

5
Направено

Откако готви, извади вашата торта, нека се излади целосно и се украсуваат со светлина попрскување со шеќер во прав.

рецепт Осврти

Нема рецензии за овој рецепт уште, користите формата подолу за да напишете ја вашата преглед
рецепти Избрани - Класичен италијански Рижото Милано - Рижото со шафран
претходниот
Италијански Рижото Милано (шафран Рижото)
рецепти Избрани - Шкампи linguine тестенини
следниот
Шкампи linguine тестенини
рецепти Избрани - Класичен италијански Рижото Милано - Рижото со шафран
претходниот
Италијански Рижото Милано (шафран Рижото)
рецепти Избрани - Шкампи linguine тестенини
следниот
Шкампи linguine тестенини

Додади го твојот коментар