përkthim

Fijet e derrit me xham me salcën e Barbecue

0 0
Fijet e derrit me xham me salcën e Barbecue

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
For Ribs
1400 G brinjë derri
1 lugë çaji të gatuara paraprakisht
1 lugë çaji Chili Pepper
1 lugë çaji Hudhra pluhur
1 lugë çaji Pluhur i Mustardës së Verdhë
1 lugë çaji qimnon Powder
1 lugë çaji Kripë
For Barbecue Sauce
1/2 qepë
1 fetë hudhër
10 G Raw Sugar Cane
90 ml Maple Syrup
250 G Ketchup
1 lugë çaji Hot Paprika
1 lugë çaji të gatuara paraprakisht
2 lugë çaji Uthull molle
1 lugë çaji mustardë
2 lugë çaji Salcë Worcestershire
1/2 lugë çaji Black Pepper
1 një çikë Kripë
shijes Vaj ulliri ekstra i virgjer

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • me erëza
  • 145
  • shërben 4
  • medium

përbërësit

  • For Ribs

  • For Barbecue Sauce

Directions

pjesë

Për amerikanët, ti e di, Barbecue është një burim krenarie! Por për të përgatitur brinjë të derrit të shijshëm nuk është rreptësisht e nevojshme të keni një kopsht dhe një Barbecue, edhe furra juaj do të jetë mirë! Në këtë recetë ju ofrojmë brinjë të shijshme derri në salcën bbq, i kalitur me një përzierje kripe dhe erëza në pluhur, “fshij të thatë”, spërkatet me kujdes me një masazh të plotë mbi mish.
Për lustrim mund të zbuloni se sa e thjeshtë është përgatitja e salcës së Barbecue; ka shumë versione dhe është vërtet e shkëlqyeshme edhe me mishin e pulës!

hapat

1
e bërë

To prepare the pork ribs glazed with barbecue sauce, take the meat and massage it on both sides with the mix of spices and herbs.

2
e bërë
120

Wrap the meat with cling film and let it rest in the refrigerator for at least two hours, so that it will flavor.

3
e bërë
120

After that, remove the film and cook the ribs covered with aluminum foil in a static oven preheated to 200 ° për rreth 2 orë (180 ° for just under two hours if you use a fan oven); the ribs will be ready when you see the meat peel off the bone.

4
e bërë

While the meat is cooking you can prepare the barbecue sauce: in a pan pour a drizzle of oil, chopped onion and garlic. Brown it by mixing with a wooden spoon, then add the brown sugar, the sweet and hot paprika, the pepper; stir to mix the ingredients and also add the worchester sauce.

5
e bërë

Stir again and add the white wine vinegar, a teaspoon of mustard, the maple syrup, continuing to mix as you pour the ingredients.

6
e bërë

Add the ketchup, a pinch of salt and cook the sauce for a few minutes, to flavor and thicken. Then put out the fire.

7
e bërë
5

When the ribs are cooked, take them out of the oven and brush the barbecue sauce on the surface; you can then put them in the oven at 200 ° për 5 minuta.

8
e bërë

At the end of the glazing, take them out of the oven and serve them!

Recipes e zgjedhur

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Spageti me djathë dhe piper i zi
i mëparshëm
Makarona me djathë dhe piper i zi (Cheese dhe Pepper Spaghetti)
Recipes e zgjedhur - Holes Carnival Donut
tjetër
Holes Carnival Donut
Recipes e zgjedhur - Spageti me djathë dhe piper i zi
i mëparshëm
Makarona me djathë dhe piper i zi (Cheese dhe Pepper Spaghetti)
Recipes e zgjedhur - Holes Carnival Donut
tjetër
Holes Carnival Donut

Shto komentin tuaj