përkthim

Butë Chickpeas dhe patate supë

0 0
Butë Chickpeas dhe patate supë

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
450 G chickpeas
2 patate
1 karotë
1 bregdet selino
2 sprigs trumzë
shijes Vaj ulliri ekstra i virgjer
shijes Kripë
perime Supë

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • shpejt
  • Pa gluten
  • healty
  • dritë
  • vegan
  • Vegjetarian
kuzhinë:
  • 35
  • shërben 4
  • i lehtë

përbërësit

Directions

pjesë

Chickpeas Vegan supë butë është gjellë tipike ngrohtë dhe gjallërues që është ideale për ngrohjen deri gjatë këtyre mbrëmjeve të ftohtë ku ju doni diçka të mirë, të shëndetshme dhe freskuese. Shumë pak përbërësit dhe magjia është bërë, ne jemi të sigurt që ju do të përgatisë këtë krem ​​e chickpeas mbi dhe mbi onrce shijuar.

hapat

1
e bërë

Para së gjithash, ngrohni vajin e ullirit ekstra të virgjër në një tenxhere me dy degëzat e trumzës.

2
e bërë

Pritini karotën dhe selinon dhe shtojini në tenxhere pasi vaji të jetë nxehur, pastaj llokoçis skuq për të 5 minuta së bashku me një majë kripe.

3
e bërë

Qëroni patatet dhe prerë në kube mjaft të vogla, hidhini ato në tenxhere dhe lërini të skuqen për disa minuta në një flakë mjaft të gjallë.

4
e bërë

më në fund, shtoni qiqrat dhe supën e perimeve derisa të mbulohen të gjitha perimet.

5
e bërë
20

Sillni gjithçka në një çiban, pastaj mbulojeni me kapak dhe uleni nxehtësinë në mënyrë që supa të vazhdojë të ziejë, dhe gatuaj për 15-20 minuta derisa perimet të jenë të buta.

6
e bërë

Fikni nxehtësinë, hiqni sprigs trumzë dhe përzierni gjithçka me një blender zhytjeje derisa të keni një krem ​​të butë dhe homogjen (nëse dëshironi mund të mbani mënjanë disa lugë perime për dekorimin e pjatave). Nëse është shumë i trashë, zgjateni me pak supë, përkundrazi lëreni në sobë të thahet derisa të arrihet dendësia e dëshiruar. Shërbyer menjëherë nxehtë, kompletimin e çdo pjate me trumzë të freskët dhe, nëse keni, ca piper roze.

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Quinoa perime sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms
i mëparshëm
Perime Quinoa Sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms
Recipes e zgjedhur - Mocarela në një karrocë me pjekur Ham
tjetër
Mocarela në një karrocë me pjekur Ham
Recipes e zgjedhur - Quinoa perime sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms
i mëparshëm
Perime Quinoa Sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms
Recipes e zgjedhur - Mocarela në një karrocë me pjekur Ham
tjetër
Mocarela në një karrocë me pjekur Ham

Shto komentin tuaj