përkthim

Gjalpë Indian Chicken

1 5
Gjalpë Indian Chicken

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
1 qepë
500 G Domate peeled
një majë e chilli Powder
një majë e sheqer
shijes Vaj ulliri ekstra i virgjer
40 G rekord (Gjalpë sqaruar)
20 G xhenxhefil
1 fetë e hudhër
15 G Paste domate
1/2 lugë çaji Garam Masala
1/2 lugë çaji Ground Qimnon
1/2 lugë çaji Ground Korianderi
500 G Tandoori pule
60 G Cream Fresh
30 G rekord (Gjalpë sqaruar)
shijes Chili Pepper
shijes Kripë
shijes Black Pepper
shijes Arra shqeme
shijes Lë koriandër

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • me erëza
kuzhinë:
  • 30
  • shërben 6
  • medium

përbërësit

Directions

pjesë

Tre receta kryesore e pulës të kuzhinës indiane janë kerri pule, pule Tandoori pule dhe gjalpë, e cila është në të vërtetë djali i parë. Një emër spartan dhe mashtruese, mos prisni të goce zakonshme, sepse gjellë është shumë e pasur, plot me erëza dhe sugjerimet që shkojnë përtej aromë.

Ajo fillon me një bazë pule Tandoori, të cilën është shtuar një salcë e butë për të bërë përgatitjen e nxehtë dhe djegëse, por shlodh nga xhenxhefil dhe koriandër. Nëse ju doni të përgatisë një pjatë të madhe indiane, këtu është recetë origjinale e pulave gjalpë.

hapat

1
e bërë

Vendos qepë, hudhër dhe xhenxhefil në një mikser dhe përzierje deri sa të ketë një "ngjit". Shtoni domatet, piper djegës, sheqer dhe sezonin me një majë e kripë. Blend përsëri dhe të lënë mënjanë.

2
e bërë

Shkrihet GHI në një wok rreth ngrohjes mesme. Mos harroni se pika e shkrirjes GHI është shumë më e lartë se gjalpi normale, kështu që ju nuk keni për të marrë të gjitha masat që ju duhet për gjalpë normal. mirë, shtuar përzierje, përzierje, holluar me një gotë ujë dhe lugë paste domate.

3
e bërë

Valoj përgatitjen, nxitje shpesh, atëherë le të ziej rreth ngrohjes një butë për një tjetër 5 minuta: salcë duhet të fortë deri dhe të bëhet i trashë.

4
e bërë

Shto gjysma e 30 gram gjalpë sqaruar, Garam Masala, qimnon dhe koriandër. Dip pulë në salcë dhe trazim për 10 minuta. Pule duhet të salcë mirë. kripë dhe piper i saktë nëse është e nevojshme.

5
e bërë

Në këtë pikë ne jemi pothuajse e përfunduar. Mix krem ​​të freskët me një salcë ose djegës djegëse piper pak. Kini kujdes të mos vënë shumë salcë pikante, përndryshe gjellë bëhet e nxehtë.

6
e bërë

Shto krem ​​aromë të pulave, llokoçis dhe të përfundojë me të tjera 15 gram gjalpë. Shërbyer pulë gjalpë me thekon e arra shqeme dhe një fletë e koriandër freskët, ndoshta i shoqëruar me oriz steamed.

Recipes e zgjedhur

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Aloo-gobi
i mëparshëm
Aloo Gobi
tjetër
Fryed Meatballs Me Provola Cheese
Recipes e zgjedhur - Aloo-gobi
i mëparshëm
Aloo Gobi
tjetër
Fryed Meatballs Me Provola Cheese

Shto komentin tuaj