përkthim

Fried Lamb Chops

0 0
Fried Lamb Chops

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

kuzhinë:
  • 50
  • shërben 4
  • i lehtë

përbërësit

Directions

pjesë

Pashkët po vjen dhe ju tashmë janë duke menduar për menu për të ndarë me miqtë dhe të afërmit … kështu që ne duam të mundoj qiellëz tuaj me një pjatë të dytë shijshëm, të jenë të gëzuar të paktën një herë: bërxolla qengji skuqur! Breading dyfishtë, bërë me vezë, lloj djathi dhe breadcrumbs, krijon një predhë crunchy dhe të shijshme që mban një brendshme të butë. Tiganisje me vaj ulliri në një temperaturë pak më të ulët se zakonisht do të garantojë një rezultat të përsosur: shumë i butë brenda dhe këndshëm crunchy në jashtë. Mos harroni të lënë Breadcrumb zbuluar: për këtë gjellë, në fakt, çdo gjë është e lejuar … për një herë harrojmë mirësjelljes tryezë dhe të ndjehen të lirë për të banish paraqesin dhe të gëzojnë bërxolla qengji skuqur me duart tuaja! Një më shumë se mënyrë qejfi për të shijuar së bashku me mysafirët tuaj këtë gjellë e thjeshtë, por e shijshme, përsosur për t'i shërbyer me një sallatë e kopër ose sauteed karçof!

hapat

1
e bërë

Për të bërë bërxollat ​​e qengjit të skuqur, filloni me prerje 8 copëtoni nga rafti me thikë dhe lërini mënjanë.

2
e bërë

Tani përkushtojuni bukës: në një të vogël, enë e ulët që mund të përmbajë bërxolla, vendosni vezët e plota, i rrahim me pirun, sezonin me Parmigiano Reggiano të grirë, kripë dhe piper dhe përziejeni përsëri për të marrë një masë homogjene. Në një enë tjetër hidhni thërrimet e bukës.

3
e bërë

Merrni një prerje në një kohë, e kalojmë në vezën e rrahur dhe e lëmë kockën pa mbuluar; më pas i rrotullojmë në bukë të grirë, sërish në vezë dhe në fund i palosim me kujdes në thërrimet e bukës, për të marrë një pjekje të dyfishtë që do t'i bëjë bërxollat ​​e skuqura të qengjit edhe më krokante.

4
e bërë
5

Tani mund të vazhdoni me gatimin: hidhni vajin e ullirit në një tigan me anët e larta, ngrohni vajin dhe me termometër kontrolloni që temperatura të arrijë dhe të mos kalojë 170 ° për të marrë një skuqje të përsosur dhe të thatë. Skuqini bërxollat ​​për rreth 4-5 minuta, duke i njomur duke e mbajtur kockën në duar ose me darë kuzhine. Rekomandohet të mos gatuani më shumë se një ose dy në të njëjtën kohë, në mënyrë që të mos ulet temperatura e vajit. Koha e gatimit mund të ndryshojë sipas madhësisë së brinjëve.

5
e bërë

Pasi gatuar, i kalojmë në një tepsi të veshur me letër thithëse për të tharë vajin e tepërt. Shërbejini bërxollat ​​e qengjit të skuqura ndërsa janë ende të nxehta, në mënyrë që t'i shijoni ato krokante!

Recipes e zgjedhur

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Karkaleca deti Linguine Pasta
i mëparshëm
Karkaleca deti Linguine Pasta
Recipes e zgjedhur - Quinoa perime sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms
tjetër
Perime Quinoa Sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms
Recipes e zgjedhur - Karkaleca deti Linguine Pasta
i mëparshëm
Karkaleca deti Linguine Pasta
Recipes e zgjedhur - Quinoa perime sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms
tjetër
Perime Quinoa Sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms

Shto komentin tuaj