përkthim

Vegan fëstëk Cake

0 0
Vegan fëstëk Cake

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
230 G 2 Miell
40 G fëstëk Miell
110 G Raw Sugar Cane
1 qese Krem e gurit Powder
220 G Qumësht soje
40 G fëstëk Cream
35 G Fara luledielli
25 G fistikë
1 një çikë Vanilla Powder
1 një çikë Kripë
Sheqer pluhur

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • shpejt
  • Pa gluten
  • healty
  • dritë
  • vegan
  • Vegjetarian
kuzhinë:
  • 45
  • shërben 6
  • i lehtë

përbërësit

Directions

pjesë

tortë fëstëk vegan është një ëmbëlsirë të provoni të paktën një herë si për thjeshtësinë e saj e realizimit dhe për shijen e tij intensive të fistikë. Një tortë e butë dhe të përsosur për të shoqëruar një filxhan qumësht perimeve për mëngjes apo një çaj të mirë për një meze të lehtë.

hapat

1
e bërë

Filloni duke shëndoshë fistikë shumë vrazhdë me një thikë dhe mbajtja e tyre mënjanë.

2
e bërë

Në një tas të kombinuar miell 2, miell fëstëk (merret nga përzierja e fistikë derisa ata janë ulur në një miell), sheqeri cane, krem e gurit, vanilje dhe kripë dhe përzierje mirë.

3
e bërë

Shto qumësht soje, krem fëstëk dhe vaj luledielli dhe përzierje çdo gjë deri në një brumë të butë fitohet.

4
e bërë
40

Hidh përzierje në pan pjekje rreshtuan me letër pergamenë, dekoroj sipërfaqen me arra fëstëk dhe piqem në një furrë në statike 180 ° C për 40 minuta.

5
e bërë

Pasi gatuar, marrë tortë tuaj, le të ftohet plotësisht dhe dekoroj me një spërkatje të lehta të sheqerit krem.

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Klasik italian Risotto Milanese - Pilaf me lëng pule me shafran
i mëparshëm
Italisht Risotto Milanese (Saffron Risotto)
Recipes e zgjedhur - Karkaleca deti Linguine Pasta
tjetër
Karkaleca deti Linguine Pasta
Recipes e zgjedhur - Klasik italian Risotto Milanese - Pilaf me lëng pule me shafran
i mëparshëm
Italisht Risotto Milanese (Saffron Risotto)
Recipes e zgjedhur - Karkaleca deti Linguine Pasta
tjetër
Karkaleca deti Linguine Pasta

Shto komentin tuaj