përkthim

Holes Carnival Donut

0 0
Holes Carnival Donut

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
40 G gjalpë
200 G 00 Miell
2 vezë
50 G sheqer
1/2 Lemon Peel
1 lugë gjelle anise liker
1 një çikë Kripë
8 G Pjekje pluhur për ëmbëlsira
1 Vanilla Bean
Për të spërkatur
shijes sheqer
To Fry
shijes Kikirik Oil

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • Vegjetarian
kuzhinë:
  • 40
  • shërben 10
  • medium

përbërësit

  • Për të spërkatur

  • To Fry

Directions

pjesë

Holes Donut, donuts, tortelli, janë vetëm disa nga emrat me të cilat këto ëmbëlsirat tipike të karnaval quhen. Në mesin e konfeti, streamers dhe maska ​​vrima Donut nuk mund të mungojnë! Fillimisht nga Romagna, Këto copëza të vogla të brumë skuqur janë jashtë aromatik dhe të butë brenda … mbështjellë në të gjithë sheqerit do të donte t'i! Versioni më klasik përfshin përdorimin e aniseed, por ne ju sugjerojmë që të eksperimentojnë me aromas të tjera kështu që ju mund të gjeni recetë tuaj të përsosur! Pavarësisht atësisë së tyre, Holes Donut, janë të përgatitur dhe të gëzuar në shumë rajone të Italisë dhe, ndonjehere, mbushur me krem ​​karamel ose çokollatë. Provoni versionin e këtyre ëmbëlsira skuqur ose të pjekur karnaval!

hapat

1
e bërë

Për të përgatitur castagnole, Pritini kokrrën e vaniljes dhe hiqni farat, më pas i shtojmë tek sheqeri dhe i trazojmë.

2
e bërë
30

Në një enë tjetër vendosni miellin, më pas shtoni sheqerin e përzier me farat e vaniljes dhe vezët. Shtoni gjalpin pak të zbutur, lëvozhgën e grirë të limonit dhe likerin e anise. Shtoni një majë kripë dhe majanë e situr. Pasi të keni bashkuar të gjithë përbërësit filloni t'i përzieni me një pirun dhe vazhdoni t'i përzieni me dorë; Sapo të keni marrë një përzierje uniforme, transferojeni në një sipërfaqe pune të lyer lehtë me miell me ndihmën e një prerëse për brumërat. Ziejini gjithçka derisa të merrni një brumë të butë dhe të butë, duke përdorur gjithmonë prerësin e brumit nëse brumi duhet të jetë shumë ngjitës. Në këtë moment vendoseni brumin në një tas, mbulojeni me film ushqimor dhe lëreni të qëndrojë për rreth 30 minuta.

3
e bërë

Pasi brumi të ketë pushuar, filloni të ngrohni vajin që do të duhet të arrijë temperaturën e 170 °, vetëm në këtë mënyrë ju do të merrni në fakt një castagnole të artë në pikën e duhur dhe të gatuar brenda.

4
e bërë

Shkoni për të formuar castagnole. Merrni pak brumë nga tasi dhe bëni një damar në një sipërfaqe të lyer lehtë me miell; më pas duke përdorur një prerëse pastiçerie të lyer me miell, priteni në copa brumi rreth 12 G. Me këtë përzierje do të arrini 30. Më pas modeloni secilën pjesë me duart tuaja në mënyrë që të merrni topa.

5
e bërë

Sapo vaji të jetë ngrohur, zhytni disa copa në të njëjtën kohë, ju mund të ndihmoni me një skimmer për t'i transferuar ato pa i shtrembëruar; rrotullojeni kastagnolen shpesh me një skimmer për të nxitur gatimin uniform. Më pas kullojini gështenjat dhe transferojini në një fletë letre kashte, për të hequr vajin e tepërt.

6
e bërë

Nderkohe vendosim sheqerin ne nje ene dhe kur castagnole te jete akoma e nxehte rrokulliset brenda sheqerit. Vazhdoni në këtë mënyrë për të tjerët dhe shërbejeni castagnole tuaj!

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Shirita derri në salcën e Barbecue
i mëparshëm
Fijet e derrit me xham me salcën e Barbecue
Recipes e zgjedhur - Tandoori pule
tjetër
Tandoori pule
Recipes e zgjedhur - Shirita derri në salcën e Barbecue
i mëparshëm
Fijet e derrit me xham me salcën e Barbecue
Recipes e zgjedhur - Tandoori pule
tjetër
Tandoori pule

Shto komentin tuaj