përkthim

Andaluziane domate supë e ftohtë pikante

0 0
Andaluziane domate supë e ftohtë pikante

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
110 ml White Wine Uthull
1 fetë hudhër
200 G kastravecë
50 ml Vaj ulliri ekstra i virgjer
100 g thërrime Bukë Stale
250 G Speca jeshile
200 G Speca të kuq
shijes Black Pepper
shijes Kripë
65 G Red Onions
600 G bakër Domate
Për shoqërim
300 G kastravecë
200 G Red Onions
300 G bakër Domate
40 G dregëz bukë

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • Pa gluten
  • healty
  • dritë
  • vegan
  • Vegjetarian
kuzhinë:
  • 20
  • shërben 4
  • i lehtë

përbërësit

  • Për shoqërim

Directions

pjesë

Gazpacho andaluziane është një nga ato enët e ftohtë të verës që menjëherë të sjellin në mendje Spanjën. Gazpacho është një supë e ftohtë me prejardhje nga Andaluzia, rajoni në jug të Spanjës, famshëm për të qenë edhe shtëpia e Flamenco. Kjo pjatë ka origjinën fshatare: në sajë të freskinë e saj, ditë punëtori solli atë në fushat e nxehtë dhe të konsumuar atë si një rostiçeri shijshme dhe të freskëta. Ky tipar është kërkuar në mënyrë që më pas, ndonjehere, ajo është e theksuar me shtimin e kube akulli gjatë përgatitjes. Supë e ftohtë pikante është një nga ato enët e verës që, në sajë të turizmit masiv, kanë tejkaluar reputacionin rajonale dhe tejkaluar kufijtë kombëtarë për të bërë një simbol i parfume dhe shijet e një vendi që krenohet me një traditë intriguese kuzhinës. Gazpacho ka shumë variacione dhe gjithashtu mund të jenë të shërbyer si një koktej, ose si një supë shoqëruar nga kube qepë, bukë e thekur, veze e zier, kastravec dhe domate, siç është propozuar nga kjo recetë. Ju vetëm duhet të provoni!

hapat

1
e bërë

Për të përgatitur andaluziane domate supë e ftohtë pikante, filloni duke i prerë kore nga buka, të cilat ju vënë mënjanë për të pastaj të bëjë croutons shoqëruese.

2
e bërë

Vendos breadcrumbs në një tas, hedh në ujë dhe uthull dhe të lënë të marinoj derisa thërrime ka zhytur shumica e lëngjeve. Në këtë pikë, thahet atë me një sitë dhe të lënë mënjanë.

3
e bërë

Pastaj merr domate, t'i lash, prerë ata në gjysmë dhe për të hequr brenda me fara, pastaj zhvishem kastravec dhe prerë në feta. Vazhdoni duke i prerë speca jeshile dhe të kuqe, largimin brenda me fara dhe prerja e tyre në shirita.
më në fund, zhvishem qepë të kuqe dhe karafil hudhër, pastrimin e tyre dhe fetë e tyre. Hidh perime copëtuar në copa në mikser, shtoni vaj ekstra i virgjër ulliri pak nga pak, rregullimi gjithashtu kripë dhe piper për shije dhe për të operuar mikser deri sa ju të merrni një të dendura, përzierje të butë dhe homogjen.

4
e bërë

Merrni një tas dhe të mbivendosen një sitë që është pak a shumë trup, pour themixture dhe analizoj atë me pjesën e prapme të një lugë, në mënyrë për të hequr çdo mbetje të peels ose fara.

5
e bërë

Transferimin e perzierjes kthehet në mikser dhe të shtuar thërrime shtrydhet dhe, nëse është e nevojshme, shtoni kripë, piper ose uthull (të cilat duhet të ndihet lehtë) sipas shijes tuaj. Blend përsëri për disa sekonda derisa përzierje është e qetë dhe homogjene.

6
e bërë
120

Tani vënë Gazpacho në frigorifer për disa orë për të pushuar.

7
e bërë

Nderkohe, të kujdeset për shoqërimin: prerë kore të bukës që kishte vënë mënjanë në kube, vendin e tyre në një fletë pjekje rreshtuan me letër pjekje, hedh pak vaj dhe piqem për 5 minuta në 200 ° deri sa ata janë të artë. ndërkohë, prerë kastravec dhe domate në kube.
Pasi qepë të kuqe është feta, transferojë të gjitha perimet dhe dolli Cubed në lojë me birila të vogla. Në këtë pikë të marrë supë e ftohtë pikante nga frigorifer dhe do të shërbejë atë shumë të ftohtë në syzet apo në një pjatë të thellë, shoqëruar me perime dhe Cubed dolli!

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
i mëparshëm
Muffins çokollatë vegan
Recipes e zgjedhur - Creamy Pumpkin Spaghetti (Makarona) Souce Me Crispy Guanciale(proshutë)
tjetër
Creamy Pumpkin Spaghetti (Makarona) Salcë me Crispy Guanciale(proshutë)
i mëparshëm
Muffins çokollatë vegan
Recipes e zgjedhur - Creamy Pumpkin Spaghetti (Makarona) Souce Me Crispy Guanciale(proshutë)
tjetër
Creamy Pumpkin Spaghetti (Makarona) Salcë me Crispy Guanciale(proshutë)

Shto komentin tuaj