përkthim

Amaretti dhe çokollatë Crumble

0 0
Amaretti dhe çokollatë Crumble

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
130G gjalpë
130G Raw Sugar Cane
130G 00 Miell
130G Almond Miell
100G Macaroons
200G Lajthi çokollatë Cream
Të Dekoroj
Krem ëmbëlsirash

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • shpejt
  • vegan
  • Vegjetarian
kuzhinë:
  • 55
  • shërben 8
  • i lehtë

përbërësit

  • Të Dekoroj

Directions

pjesë

Recetë e Amaretti të shpejtë dhe të shkërmoqet çokollatë ju lejon të shpejt dhe me lehtësi të bëjë një ëmbëlsirë ëmbël, ideal si një meze të lehtë ose pas darke në çdo kohë të tortës year.This është frymëzuar nga Sbrisolona famshme, një ëmbëlsirë me origjinë Mantuan të përgatitur me miell të bardhë, miell të verdhë dhe bajame, dhe Fregolotta, një tortë e thatë fshatar me origjinë nga zona Treviso. desserts shijshme, me një qëndrueshmëri thërrmueshëm dhe të gjatë të qëndrueshme.

hapat

1
e bërë

Në tasin e mikserit planetar sitini së bashku miellin dhe miellin e bajameve, shtoni gjalpin e prerë në kubikë dhe sheqerin. Ziejini me rrahjen e gjetheve derisa të merrni një pamje homogjene, por mjaft kokrra. Shtoni më pas amarettin e grirë trashë dhe përziejini me një shpatull.

2
e bërë

Vendoseni gjysmën e brumit në fund të një unaze pastiçerie, ose në një kallëp të varur, 18-20 cm në diametër. Niveloni me pjesën e pasme të një luge, pa shtypur shumë.

3
e bërë

Në bazën e kekut shpërndani në mënyrë të barabartë kremin me çokollatë me lajthi, duke përdorur një lugë ose një qese pastiçerie, dhe më pas mbulojeni me brumin e mbetur.

4
e bërë
35

Transferoni në një furrë të parangrohur në 180 ° dhe gatuajeni për rreth 35 minuta ose derisa torta të ketë marrë një ngjyrë të artë.

5
e bërë

E mbyllim dhe e lëmë të ftohet plotësisht në një raft teli. Dekorojini të grimcuara me një spërkatje sheqer pluhur.

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Indian Dosa
i mëparshëm
Indian Dosa
Recipes e zgjedhur - Fried Nutella Dumplings
tjetër
Fried Nutella Dumplings
Recipes e zgjedhur - Indian Dosa
i mëparshëm
Indian Dosa
Recipes e zgjedhur - Fried Nutella Dumplings
tjetër
Fried Nutella Dumplings

Shto komentin tuaj