përkthim

Beef Baked Meat Loaf

0 0
Beef Baked Meat Loaf

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
600 G Mish Ground
400 G Suxhuk mish
200 G bukë
150 G Pecorino Cheese
200 G Qumësht Whole
2 vezë vezë
3 sprigs trumzë
greated 1/2 lugë çaji arrëmyshk
shijes Kripë
shijes Black Pepper
shijes Vaj ulliri ekstra i virgjer

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

kuzhinë:
  • 110
  • shërben 6
  • i lehtë

përbërësit

Directions

pjesë

Meat Loaf është një përgatitje klasik shtëpi e kuzhinës italiane, gjyshet dhe nënat xhelozi ruajnë recetë të familjes që tradicionalisht është i përgatitur të dielën për drekë apo darkë kur ju keni mysafirë. Kjo është një pjatë e dytë e mishit që e kënaq rinj dhe të vjetër dhe duhet të jenë të shërbyer në feta, në qoftë se ju pëlqen, i shoqëruar nga enët e thjeshta anësore të tilla si patate të pjekura; Ajo është aq e thjeshtë për të bërë që ju mund të mendoni për të përgatitur atë edhe në javë dhe të ketë një pjatë të veçantë shijshme gatshëm për shije edhe më të ftohtë.

Rulet mishi mund të jenë të përgatitur në mënyra të ndryshme: me viçi, mish viçi apo edhe mish derri dhe viçi të përziera, pule ose gjel deti; ju mund të stuff si një copë mishi të pjekur dhe kuzhinier atë në furrë ose në një tigan.

hapat

1
e bërë

Hiq kore e bukë të freskët me një thikë, prerë atë në kube dhe transferimin e saj në një tas: në total, ju do të duhet për 150 g breadcrumbs të freskëta. Hidh qumësht në tas mënyrë që buka thith atë dhe zbut.

2
e bërë

Ndërkohë hiqni gut nga suxhuk dhe shtrydhje atë.
Hidh viçi terren në një tas, pastaj shtoni suxhuk, djathë integruar Pecorino, buka ngjyhet në qumësht dhe të shtrydhur pak, e tërë vezë, arrëmyshk, disa gjethe të freskëta trumzë, kripë dhe piper.

3
e bërë

Gatuaj përzierje me duart tuaja për të përzierje të gjithë përbërësit në një mënyrë homogjene, pastaj t'i jepte formën e një cilindër, duke u kujdesur për të kompakt atë mirë. Vendos copë e mishit në një fletë letre pergamenë, furçë me vaj ulliri. Ngroh paraprakisht furrë në 180 ° në mënyrë statike.

4
e bërë
90

Merrni një tigan të madh pjekje, yndyrat në fund me vaj ulliri. Vendi copë e mishit në qendër të pjekje pan dhe kuzhinier në një preheated 180 ° statike furrë për rreth 80-90 minuta.

5
e bërë

Pas kohës së gatimit, marrë nga rulet mishi dhe do të shërbejë atë të nxehtë.

Ju mund të kombinohen rulet mishi me patate të pjekura të jetë i gatuar direkt në të njëjtën tepsi së bashku me rulet mishi.

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Napolitan Mbushur Peppers
i mëparshëm
Napolitan Mbushur Peppers
Recipes e zgjedhur - Flaming Banana
tjetër
Flaming bananas
Recipes e zgjedhur - Napolitan Mbushur Peppers
i mëparshëm
Napolitan Mbushur Peppers
Recipes e zgjedhur - Flaming Banana
tjetër
Flaming bananas

Shto komentin tuaj