përkthim

Sallatë kopër dhe portokalli

0 0
Sallatë kopër dhe portokalli

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
2 kopër
2 portokalli
15 Arra
4 lë nenexhik
3 lugë gjelle Vaj ulliri ekstra i virgjer
1 lugë çaji Uthull molle
shijes Kripë
shijes Black Pepper

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • shpejt
  • Pa gluten
  • healty
  • dritë
  • vegan
  • Vegjetarian
kuzhinë:
  • 15
  • shërben 2
  • i lehtë

përbërësit

Directions

pjesë

Le të hedhim receta të ndërlikuara kur të keni pak kohë në dispozicion, por kurrë mos hiqni dorë nga përgatitjet e shijshme! Për dashamirët e sallatës edhe në dimër mund të gjeni kombinime të përbërësve të shijshëm si ato të bazuara në lakër ose aromatik, për shembull duke kombinuar portokallin me kopër. Ka shumë versione të sallatës që përmbajnë këto dy përbërës. Sot ne ju ofrojmë një që na fitoi me freskinë dhe notat e saj të lehta: kopër dhe sallatë portokalli.

hapat

1
e bërë

Pastroni kopër, duke hequr pjesën e kërcellit dhe gjethen më të jashtme, i presim në feta hollë dhe i vendosim në një tas të madh.

2
e bërë

Shtrydhni një nga dy portokallet dhe lëreni mënjanë lëngun.
Pritini portokallin tjetër në copa të vogla.

3
e bërë

Pritini arrat dhe prisni ullinjtë e zinj.

4
e bërë

Pritini imët nenexhikun.

5
e bërë

Përziejini gjithçka së bashku.

6
e bërë

I rregullojmë me pak kripë, vaj, uthull molle ose balsamike, piper dhe pak lëng portokalli që fillimisht e keni mbajtur mënjanë (pini pjesën tjetër!).

7
e bërë

Sallata juaj me kopër dhe portokall është gati. Të bëftë mirë!

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Papadum
i mëparshëm
Papadum Indian ose Papad
Recipes e zgjedhur - Makarona spageti me koprrac
tjetër
spageti (Makarona) me Clams
Recipes e zgjedhur - Papadum
i mëparshëm
Papadum Indian ose Papad
Recipes e zgjedhur - Makarona spageti me koprrac
tjetër
spageti (Makarona) me Clams

Shto komentin tuaj