përkthim
 • shtëpi
 • Meze
 • Perime Quinoa Sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms

Perime Quinoa Sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms

0 0
Perime Quinoa Sallatë me speca kungull i njomë dhe Mushrooms

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
200G quinoa
100G Mushrooms champignon
70G Speca të kuq
70G Yellow Pepper
150G kungull i njomë
100G Red Onions
400G ujë
shijes Vaj ulliri ekstra i virgjer
shijes nenexhik
shijes Kripë
shijes Black Pepper

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
 • shpejt
 • Pa gluten
 • healty
 • dritë
 • vegan
 • Vegjetarian
kuzhinë:
 • shërben 4
 • i lehtë

përbërësit

Directions

pjesë

Nëse ju mendoni për një dritë, gluten-free pjatë vegan, vetëm i trishtuar, perime të ziera të vijnë në mendje, sot me recetë tonë, ne do të ju tregojnë se si të shëndetshme dhe të shijshme mund të jetë për të ngrënë të shëndetshme: quinoa me perime në faktin, me shpërthimin e saj të parfumeve dhe ngjyrave, kjo është një mënyrë e lehtë dhe zbavitëse për të zbuluar shije të reja në kuzhinë, në të gjitha butësi. Një perime diced crispy shoqëron quinoa, mbretëresha e të gjitha “drithëra të rreme”, në një valle rrumbullakët e shije që do të pushtuar më tradicionalistët dhe do të kënaqet dashamirët e kuzhinës alternative. Përgatitja e quinoa me perime për darka tuaja me miqtë: celiacs dhe vegjetariane do të ju falenderoj, dhe madje edhe omnivores do të ju pyes për një përsëritje!

hapat

1
e bërë

Për të përgatitur quinoa me perime, të fillojë nga pastrimi qepë të kuqe, prerja e tyre në gjysmë dhe pastaj në feta të holla.

2
e bërë

Gjithashtu prerë piper i kuq në gjysmë dhe hall off fara e brendshme. Pastaj prerë atë në kube të vogla dhe të përsëritur të njëjtën prerë për piper të verdhë.

3
e bërë

Pritini kungull i njomë në kube dhe në fund të pastër mushrooms dhe prerë ata në feta. Nxehtësia rigon e vaj në një tigan dhe shtoni qepë parë.

4
e bërë

Le ta merak ngadalë, përzierje me pak ujë, kur ata fillojnë të kafe, dhe vazhdojnë gatim një shumë disa minuta, derisa ata janë shumë të tenderit.

5
e bërë

Pastaj shtoni speca, përzierje dhe kuzhinier për disa minuta para se të shtoni kungull i njomë dhe kërpudha.

6
e bërë

Cook çdo gjë për një tjetër 5 minuta, përshtatur me kripe dhe piper: perimet e tu janë gati dhe crunchy!

7
e bërë

Kujdesuni tani e quinoa: pije atë tërësisht, për të eliminuar shtresa e saponin që e bën deri prarim të jashtëm.

8
e bërë

Pastaj ngrohur pak vaj mbi pjesën e poshtme të një tigan dhe pour quinoa për të dolli atë. Përzierje me një lugë druri për të parandaluar atë nga të fërkimit, sezonin me kripë dhe të vazhdojë të gatuaj, të mbuluar me ujë të mbetur: vëllimi i saj duhet të jetë dyfishi i atij të quinoa.

9
e bërë

Sa më shpejt që fara të hapur për lule dhe uji ka qenë i zhytur, Quinoa është gati: shtoni atë në perime. Mix dhe sauté pak për të burgosur të flavors, pastaj të përfundojë me një grusht gjethe nenexhik për të dhënë aromë pjatë: quinoa me perime është gati për t'u gëzuar!

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Fried Lamb Chops
i mëparshëm
Fried Lamb Chops
Recipes e zgjedhur - Chickpeas dhe potatos Cremy Supë
tjetër
Butë Chickpeas dhe patate supë
Recipes e zgjedhur - Fried Lamb Chops
i mëparshëm
Fried Lamb Chops
Recipes e zgjedhur - Chickpeas dhe potatos Cremy Supë
tjetër
Butë Chickpeas dhe patate supë

Shto komentin tuaj