përkthim

spageti (Makarona) me Clams

0 0
spageti (Makarona) me Clams

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
1 kg molusqe
1 karafil i hudhër
1 bandë e majdanoz
shijes Vaj ulliri ekstra i virgjer
shijes Black Pepper
shijes Kripë
për koprrac
shijes kripë trashë

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • dritë
kuzhinë:
  • 220
  • shërben 4
  • i lehtë

përbërësit

  • për koprrac

Directions

pjesë

Drejt nga tradita Campania, spageti me molusqe janë pa dyshim një nga enët më të rëndësishme të kuzhinës italiane dhe më të popullarizuara në mesin e enët e para peshk. Një recetë e thjeshtë që i jep shije të madhe për spageti. Dhe përveç të qënit një nga gjellë të dielën është ikona e vërtetë e Krishtlindjeve apo Vitit të Ri.

hapat

1
e bërë
180

Për të përgatitur spageti me molusqe, të fillojë nga pastrimi ato. Së pari sigurohuni që nuk ka predha thyer ose bosh, ata do të hidhet. Pastaj rrahin në lavaman, ose ndoshta në një bord prerjes. Ky operacion është e rëndësishme për të verifikuar se nuk ka rërë brenda: të bivalvoret shëndetshme do të mbetet e mbyllur, ndërsa ato i plotë i rërës do të hapet. Pastaj vendin e clams në një pushimi kullesë në një tas dhe shpëlarje ato. Vendi kullesë në një tas dhe shtoni shumë kripë trashë, ju do të keni për të rikrijuar një lloj të ujit të detit. Leave clams për të rrjep për 2-3 orë. Pas kësaj kohe të clams do të shkulësh ndonjë rërë mbetur.

2
e bërë

Në një tigan të ngrohur pak vaj. Pastaj shtoni një karafil të hudhër dhe, ndërsa është kjo Browning, kullimin e clams mirë, pije e tyre dhe do t'i zhytë në tigan të nxehtë. Të ngushtë me kapak dhe kuzhinier për disa minuta rreth ngrohjes të lartë.
Të clams do të hapet me ngrohje, pastaj shkundur pan nga koha në kohë deri sa ata janë të hapur plotësisht. Sa më shpejt që ato janë të gjitha të hapura, menjëherë të fikur flakën, përndryshe clams do të gatuaj shumë.

3
e bërë

Mblidhni lëng duke kullues të bivalvoret dhe mos harroni të hidhni hudhër.

4
e bërë

ndërkohë, gatuaj spageti në mjaft ujë të vluar i kripur dhe kullimin gjysmë të rrugës përmes gatim.

5
e bërë

Pastaj derdh lëng në një tigan, shtoni spageti dhe vazhdojnë gatim duke përdorur pak ujë gatim. Në këtë mënyrë, ju do të gatuaj makarona si një pilaf me lëng pule.

6
e bërë

kur gatuar, shtoni clams dhe majdanoz copëtuar. Një flakë e kaluar dhe spageti me molusqe janë të gatshëm: të shërbejë menjëherë!

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Kopër dhe sallatë portokalli
i mëparshëm
Sallatë kopër dhe portokalli
Recipes e zgjedhur - Tamales
tjetër
Tamales peruan derri
Recipes e zgjedhur - Kopër dhe sallatë portokalli
i mëparshëm
Sallatë kopër dhe portokalli
Recipes e zgjedhur - Tamales
tjetër
Tamales peruan derri

Shto komentin tuaj