përkthim

Makarona me kungull i njomë dhe mente Pesto

0 0
Makarona me kungull i njomë dhe mente Pesto

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
350 G Makarona
400 G kungull i njomë
6 lë nenexhik
6 lë borzilok
1 tufë e vogël majdanoz
40 G integruar djathë lloj djathi
1 karafil hudhër
shijes Kripë
shijes Black Pepper
shijes Vaj ulliri ekstra i virgjer

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • healty
  • dritë
  • vegan
  • Vegjetarian
kuzhinë:
  • 20
  • shërben 4
  • i lehtë

përbërësit

Directions

pjesë

Menta dhe kungull i njomë janë një kombinim që funksionon gjithmonë, është klasike në fakt të vendosësh disa gjethe të kësaj aromatike në kunguj të njomë. Ky kombinim gjithashtu mund të replikohet me sukses si një salcë për makaronat. Pesto kungull i njomë dhe nenexhik është një bazë e shkëlqyeshme për një pjatë të parë vegjetariane shumë aromatik dhe veror. Sasia e nenexhikut mund të rregullohet sipas dëshirës, duke përftuar kështu një pesto pak a shumë aromatike.

Ne kemi folur tashmë për makarona me kungull i njomë, duke paraqitur një erëza verore të bazuara në kungull i njomë dhe stracciatella, tani le të shohim një variant tjetër të sezonit, ka kaq shumë receta me kungull i njomë, edhe ndër kurset e para.

Makaronat me nenexhik dhe pesto kungulleshkash janë shumë të thjeshta për t’u përgatitur dhe për të patur një rezultat perfekt do të mjaftojë të ndiqni dy rregulla të thjeshta: përdorni të freskëta, kunguj te njome dhe te shijshem dhe bejini nje pesto bujare dhe shume kremoze (duke shtuar ujë gatimi nëse është e nevojshme). Padyshim, me kungull i njome te sapo zgjedhur ne kopsht, nëse zgjidhet madhësia e duhur, suksesi është i garantuar.

hapat

1
e bërë

Për të përgatitur peston, filloni me pastrimin e perimeve. Lani, thajini kungulleshkat dhe i prisni ne feta jo shume te trasha.

2
e bërë
10

Në një tigan të madh, skuqni thelpin e hudhrës së grirë me 3 lugë vaj. Më pas shtoni kungull i njomë, shtoni kripë dhe ziejini për rreth dhjetë minuta, duke shtuar pak ujë nëse është e nevojshme. Sapo të jenë gatuar plotësisht, fiket.

3
e bërë

Vërini të vlojë me shumë ujë të kripur dhe gatuajini makaronat.

4
e bërë

Nderkohe, transferojini kungulleshkat dhe lëngjet e tyre të gatimit në një blender. Shtoni nenexhikun, të gjitha aromat e tjera, larë dhe tharë, parmezanin dhe përziejeni derisa të përftoni një krem ​​të lëmuar dhe homogjen. Shijoni dhe rregulloni me kripë, vaj dhe piper sipas nevojës. Zgjerojeni peston me disa lugë ujë të zierjes derisa të arrijë një konsistencë të lëngshme dhe të plotë.

5
e bërë

Sapo makaronat të jenë zier, e kullojmë dhe e rregullojmë me peston me kungulleshka dhe mente. Shërbejeni këtë pjatë të parë vegjetariane shumë të nxehtë.

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - byrek me molla
i mëparshëm
byrek me molla
Recipes e zgjedhur - Mish Carpaccio Me Arugula And lloj djathi
tjetër
Mish Carpaccio me sallatë Rocket dhe lloj djathi
Recipes e zgjedhur - byrek me molla
i mëparshëm
byrek me molla
Recipes e zgjedhur - Mish Carpaccio Me Arugula And lloj djathi
tjetër
Mish Carpaccio me sallatë Rocket dhe lloj djathi

Shto komentin tuaj