përkthim

Karkaleca deti Linguine Pasta

0 0
Karkaleca deti Linguine Pasta

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
për 20 karkaleca deti
150 ml Vaj ulliri ekstra i virgjer
7 feta hudhër
400 G Qershi Domate
një tufë me majdanoz
shijes Kripë
500 G Linguine (Makarona)

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

kuzhinë:
  • 40
  • shërben 6
  • medium

përbërësit

Directions

pjesë

Linguine me karkaleca deti janë një nga më të popullarizuar ndonjëherë makarona, një recetë e thjeshtë dhe të shpejtë për t'u përgatitur. Recetë napolitan për makarona me karkaleca deti është më i famshëm dhe të vlerësuar. Ne kemi përgatitur atë me domate qershi, por ju gjithashtu mund të përgatisë atë në të bardhë, kështu që pa përdorur domate. Në recetë tonë për linguine me karkaleca deti, Ne nuk do të përdorim komike peshkut, por duke tiganisje kokat e karkaleca deti në një tigan, Ne do të japë një shije të veçantë intensive për makarona tonë.

hapat

1
e bërë

Lahen karkaleca deti, në qoftë se ata janë të ngrirë le ta shkrirë, pastaj shell 3 ose 4 prej tyre dhe të shtypur pulpë në një disk. Mbani kokën mënjanë dhe të bëjnë prerje mbi mishin e të tjerëve në gjysmë me një palë gërshërë.

2
e bërë

Pritini domate në wedges, pastaj pres hudhër dhe majdanoz shumë të imët.

3
e bërë
1

Hidh të gjithë naftën në një tigan dhe shtoni hudhër dhe kuzhinier atë pa lënë atë ngjyrë kafe. Sapo hudhër copëtuar dalë, pour tul karkaleca, që ju kishte shtypur më parë, me krerët dhe gatuaj ato për jo më shumë se një minutë.

4
e bërë
2

Tani, shtoni gjysmën e domateve dhe sa më shpejt që çdo gjë ka qenë e sapo ndezur, shtoni karkaleca deti mbetura.
Gatuaj me kapak për 2 minuta, pastaj gjeni, kthehet karkaleca deti dhe vazhdojnë gatim.

5
e bërë

ndërkohë, vënë makarona në ujë të valë kripur, të cilat ju do të keni përgatitur për kohë, duke shtuar një lugë gjelle e naftës në ujë në mënyrë që të mos rrinë Linguine, e cila pastaj do të drenazhuar al dente.

6
e bërë

Nderkohe, sapo gatuar, hiqni prawns nga tenxhere dhe vendin e tyre në një pjatë, pastaj të lënë të thatë salcë.

7
e bërë

Kur salcë është tharë mjaftueshëm gjysma add e majdanoz copëtuar.

8
e bërë

Pasi makarona është drenazhuar shtoni atë në salcë, përzierjen mirë dhe duke shtuar karkaleca deti, domate të papërpunuara dhe gjysma tjetër e majdanoz. Sjellë në tabelën në të njëjtën tenxheren.

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Vegan fëstëk Cake
i mëparshëm
Vegan fëstëk Cake
Recipes e zgjedhur - Fried Lamb Chops
tjetër
Fried Lamb Chops
Recipes e zgjedhur - Vegan fëstëk Cake
i mëparshëm
Vegan fëstëk Cake
Recipes e zgjedhur - Fried Lamb Chops
tjetër
Fried Lamb Chops

Shto komentin tuaj