përkthim

Fried Nutella Dumplings

0 0
Fried Nutella Dumplings

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
250 G 00 Miell
1 vezë
10 G gjalpë
50 ml Qumësht Whole
1 sheqer
15 G Grappa
1/2 Lemon Peel
Kripë
Për mbushjen
Nutella
To Fry
Kikirik Oil
Për të spërkatur
Krem ëmbëlsirash

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • Vegjetarian
kuzhinë:
  • 50
  • shërben 8
  • i lehtë

përbërësit

  • Për mbushjen

  • To Fry

  • Për të spërkatur

Directions

pjesë

Tastiest e dumplings ëmbël? Definitely dumplings mbushur, skuqur trajton karnaval që gëzimi jap dhe mirësia. Lehtë për të bërë, ata janë të papërmbajtshëm me mbështjellës tyre thërrmueshëm pastë, zemra e Nutella dhe një re e sheqerit krem. Është e nevojshme për të përgatitur në sasi të mëdha: një të çon në një tjetër! dumplings mbushur janë ëmbëlsirat që janë të përgatitur për karnaval në shumë rajone të Italisë. Ata janë dumplings vogla thërrmueshëm mbushura me Nutella ose bllokim, të cilat janë të pjekur dhe spërkatur me sheqer krem. Brumë që formon zarf është shumë e ngjashme me atë të Chiacchiere, e cila megjithatë tërhequr në një trashësi pak më të madhe, dhe procedura për marrjen e tyre është e thjeshtë. Këndshëm dhe shumë e shijshme, dumplings karnaval janë të pëlqyer nga të gjithë, të dy të rriturit dhe fëmijët. Ju mund të përgatisë një sasi të mirë dhe do të mbushin disa prej tyre me një çift të bllokimit tuaj të preferuar, dhe të tjerët me një krem ​​e lajthi dhe çokollatë për të bërë çdo shije një surprizë. Si me shumicën e desserts karnaval, recetë për gënjeshtra gjithashtu përfshin tiganisje. Për të marrë një të përsosur dhe jo-yndyrë rezultatin, të kujdeset për të sjellë temperatura në rreth 170 ° mbajtur atë konstante, dhe të skuqura një dumplings pak në një kohë në vaj të thellë.

hapat

1
e bërë
30

To prepare the Fried Nuletta Stuffed Dumplings, gather all the ingredients in a bowl: Miell, egg, soft butter, sheqer, qumësht, grappa, grated lemon zest and a pinch of salt. Mix everything until a soft and smooth dough is obtained. Form a ball, wrap it in plastic wrap and let it rest for 30 minutes in the refrigerator.

2
e bërë

Pas kësaj kohe, take the dough and take a portion taking care to leave the rest wrapped in plastic wrap. Flatten it slightly with a rolling pin to bring it to the maximum opening of the rollers of a pasta machine. Then pass the pasta several times until it is about 4 mm thick.

3
e bërë

With the help of a spoon or a pastry bag, place a series of Nutella or jam nuts on the bottom of the sheet (long side), well spaced from each other. Fold over the top half by applying a little pressure around the filling to eliminate the air. To seal the pasta well you can help yourself with a brush just dipped in a little water, in this way it will adhere better.

4
e bërë

më në fund, with a wheel cutter, trim the edges and cut out many rectangles. Proceed in the same way until the end of the ingredients, kneading the scraps.

5
e bërë

Fry the stuffed lies, a few at a time, in peanut oil brought to 170 °, taking care to turn them on both sides. When they are golden, drain them with a slotted spoon and let them dry on kitchen paper.

6
e bërë

Sprinkle with icing sugar and serve.

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Amaretti dhe çokollatë Crumble
i mëparshëm
Amaretti dhe çokollatë Crumble
Recipes e zgjedhur - Napolitan Mbushur Peppers
tjetër
Napolitan Mbushur Peppers
Recipes e zgjedhur - Amaretti dhe çokollatë Crumble
i mëparshëm
Amaretti dhe çokollatë Crumble
Recipes e zgjedhur - Napolitan Mbushur Peppers
tjetër
Napolitan Mbushur Peppers

Shto komentin tuaj