përkthim

Makarona (Penne) me Salmon i butë dhe i Vodka prevede

0 0
Makarona (Penne) me Salmon i butë dhe i Vodka prevede

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
400 G Makarona
200 G salmon
35 G lloj qepe
40 G vodkë
150 G Qershi Domate
200 G Cream Liquid Fresh
2 G chive
40 G Vaj ulliri ekstra i virgjer
shijes Kripë
shijes Black Pepper

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

Features:
  • dritë
kuzhinë:
  • 20
  • shërben 4
  • i lehtë

përbërësit

Directions

pjesë

Makarona me salmon dhe vodka është një nga mënyrat më të shijshme të rishqyrtojnë një klasik i madh i viteve '70 kuzhinë . Në fakt, në ato vite, Kjo recetë makarona shpërthyen në kuzhinat e gjithë bota në sajë të aromë e saj ekzotike dhe herë të shpejtë përgatitjen. Jemi të ndërgjegjshëm për Shtatëdhjetëve legjendar, makarona me salmon dhe salcë vodka është më pak në modë se një herë, duke pasur parasysh praninë e krem, por kushdo që dëshiron të zhyt veten në një pjatë historike nuk mund të humbasë mundësinë për të provoni. Makarona me salmon dhe vodka është një zgjedhje shijshëm për të sjellë në tryezë një kurs të parë të thjeshtë dhe e shijshme, sidomos për të dashuruar salmon që duan të përfitojnë nga ky përbërës të gjithanshëm nga appetizers në kurset kryesore!

hapat

1
e bërë

Për të përgatitur makarona me salmon dhe vodka, gjëja e parë që bëni është për të larë domate qershi dhe prerë ata, pastaj larë dhe prerë chives, dhe pas mashing e qepe, pres atë me një thikë dhe derdh atë në një tigan dhe të lënë atë për shije në vaj ulliri ekstra të virgjër për disa çaste.

2
e bërë

ndërkohë, prerë salmon në shirita dhe sauté në tigan me vaj dhe qepe.

3
e bërë

Përzierje me vodka paguajnë vëmendje të mundshme flakërim kthimit (në rast flaka duhet të rritet, mos u bëni merak, sepse ajo do të shuajnë sa më shpejt që alkooli ka avulluar plotësisht).

4
e bërë

Shtoni copëtuar domate dhe shtoni kripë dhe piper, nëse ju pëlqen, dhe në fund shtoni krem ​​lëngshme të freskëta dhe chives copëtuar.

5
e bërë

Ndërsa salcë vazhdon gatim, shkoni në makarona, pastaj sa më shpejt që uji është i valë, vënë makarona dhe kuzhinier atë al dente.

6
e bërë

Pastaj thahet atë, edhe vrazhdë nëse salcë ka reduktuar shumë dhe pour makarona në salcë dhe kuzhinier për disa sekonda në mënyrë që të lënë ata me shije.

7
e bërë

Në këtë pikë makarona me salmon dhe vodka është gati, ju vetëm duhet të shërbejë atë menjëherë ende shumë e nxehtë.

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Klasik italian Risotto Milanese - Pilaf me lëng pule me shafran
tjetër
Italisht Risotto Milanese (Saffron Risotto)
Recipes e zgjedhur - Klasik italian Risotto Milanese - Pilaf me lëng pule me shafran
tjetër
Italisht Risotto Milanese (Saffron Risotto)

Shto komentin tuaj