përkthim

Creamy Pumpkin Spaghetti (Makarona) Salcë me Crispy Guanciale(proshutë)

0 0
Creamy Pumpkin Spaghetti (Makarona) Salcë me Crispy Guanciale(proshutë)

Ndajnë atë në rrjetin tuaj social:

Ose ju mund vetëm të kopjoni dhe të ndajnë këtë url

përbërësit

Rregullo servings:
480 G spageti
300 G kungull
200 G jastëk (shërimit faqe derri)
250 ml Cream Liquid Fresh
50 G integruar djathë lloj djathi
1 gotë e vogël ujë
shijes Kripë

Bookmark këtë recetë

Ju duhet të hyrje ose regjistrohem për të bookmark / preferuar kjo përmbajtje.

kuzhinë:
  • 30
  • shërben 4
  • i lehtë

përbërësit

Directions

pjesë

sezonin Pumpkin! Si italianët mira të përgatisë një gjellë të shijshme të spageti ( ose makarona), pasuruar me crispy Guanciale (ose proshutë), këndshëm në pikën e duhur për të luftuar ëmbëlsinë e natyrshme e kungull: një kombinim perfekt!

hapat

1
e bërë

Pastroni kungullin: hiqni lëkurën dhe farat brenda, më pas e presim tulin në kubikë.

2
e bërë

E vendosim në një tigan që të skuqet lehtë në zjarr të ulët me një gotë të vogël ujë dhe me kapak.
Koha rreth dhjetë minuta dhe do të jetë shumë e butë, shtoni kripë dhe shtypeni me një pirun, shtoni kremin e freskët të lëngshëm dhe lëreni të ziejë për dy ose tre minuta, pastaj fiket, kombinoni parmixhanin, përzieni dhe mbushni gjithçka direkt në tigan me një zhytje me mikser.

3
e bërë

Tavën me ujin për makaronat e vendosim në sobë me një grusht të lehtë kripë të trashë. Kur ajo flluskë vënë spageti.

4
e bërë

Nderkohe, kaurdisim guancialen e prerë hollë (ose proshutë) në një tigan që nuk ngjit, MOS shtoni vaj! Guanciale merr ngjyrë kafe në yndyrën e vet e cila bëhet transparente kur shkrihet. Mbajeni flakën të ëmbël përndryshe digjet, në vend të kësaj ajo duhet të bëhet shumë e freskët; sapo të jetë gati, fikeni dhe mbajeni mënjanë.

5
e bërë

Kulloni spagetin al dente, direkt në tigan me kremin e kungullit duke përdorur një pirun, ndezim flakën dhe i përziejmë sërish duke i përzier me kujdes që të bëhen kremoze, shtoni proshutën krokante, përzihet shpejt dhe pjatë!

Nëse nuk keni guanciale, mund të përdorni edhe proshutë.

Shqyrtime recetë

Nuk ka komente për këtë recetë ende, përdorin një formularin e mëposhtëm për të shkruar komentin tuaj
Recipes e zgjedhur - Andaluziane-domate-gazpacho
i mëparshëm
Andaluziane domate supë e ftohtë pikante
Recipes e zgjedhur - Gjiza Cheese Bites Me lajthi Kokrizat
tjetër
Bites Gjiza djathi me lajthi Kokrizat
Recipes e zgjedhur - Andaluziane-domate-gazpacho
i mëparshëm
Andaluziane domate supë e ftohtë pikante
Recipes e zgjedhur - Gjiza Cheese Bites Me lajthi Kokrizat
tjetër
Bites Gjiza djathi me lajthi Kokrizat

Shto komentin tuaj